همه دوست دارند خانه‌ای کامل و ایده‌ال داشته باشند. خانه حریم شخصی است و بعد از یک روز کاری پراسترس طبیعی است که بخواهیم در جایی آرامش‌بخش باشیم و این اساسِ دکوراسیون است. دکوراسیون نکات ظریفی دارد که در ذیل با مهم‌ترین آن‌ها آشنا می‌شوید.

postbullets تجسم کنید
مرحله اول تجسم است. برای طراحی اتاق‌پذیرایی لازم نیست عینا از مجلات دکوراسیون کپی‌برداری کنید. در ذهن خود مجسم کنید که دوست دارید خانه شما، دکورها، دیوارها و تابلوهای آن چطور باشد. تجسم تک‌تک اتاق‌ها، کار طراحی و دکوراسیون را برای شما آسان‌تر می‌کند.

postbullets با موارد مهم و مورد توجه شروع کنید
هر دکوراتور باتجربه‌ای می‌داند که باید در هر اتاق به چیزهای مهم بپردازد. بقیه موارد دکوری به راحتی فراهم می‌شوند. بهتر است ابتدا چیزی را انتخاب کنید که تاثیر بیشتری داشته باشد (مانند شومینه، پیانو یا یک کاناپه).

postbullets رنگ‌ها اثر روانشناسی دارند
رنگ‌ها عامل مهمی در طراحی هستند. چون به جز تغییر حال و هوای یک اتاق روی افراد تاثیر روانشناسی دارند.مثلا رنگ آبی چون اشتها را کم می‌کند، مناسب اتاق ‌ناهارخوری یا آشپزخانه نیست، برعکس رنگ‌های روشن، شاد و آرامش‌بخش مناسب اتاق‌پذیرایی هستند. مطمئن شوید که رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید، مکمل یکدیگرند.

postbullets سبک دکوراسیون به هماهنگی کمک می‌کند
سبک دکوراسیون نه تنها کار دکوراسیون را آسان می‌کند، بلکه چون سلیقه و نحوه زندگی صاحب خانه را نشان می‌دهد، دارای اهمیت است. سبک دکوراسیون می‌تواند کلاسیک، مدرن، دریایی، استوایی، اروپایی، آسیایی یا هر چیزی که فکر آن را بکنید، باشد. مبلمان و وسایلی بخرید که با سبک و موضوع مورد نظر هماهنگی داشته باشد.

postbullets وسایل اضافی و درهم بر‌هم، بهترین دکوراسیون را خراب می‌کنند
از دست هر چیزی که احتیاجی به آن ندارید، یا به ‌ندرت مورد استفاده‌تان است، خلاص شوید و آن‌ها را مرتب در کمد طبقه‌بندی کنید. حتی اگر گران‌قیمت‌ترین و زیباترین دکوراسیون را داشته باشید، با خانه‌ای پر از وسایل اضافه جلوه‌ای نخواهد داشت.

postbullets  نورپردازی به اندازه مبلمان اهمیت دارد
نور دارای اهمیت است چون به جز روشنایی، حال و هوای خانه را تغییر می‌دهد. پس از نور‌هایی استفاده کنید که شما را به این دو مورد نزدیک کند. لامپ و فلورسنت برای نور کلی و شمع و لامپ‌های کوچک برای نورپردازی‌های رومانتیک مناسبند.

postbullets میان فرم و کاربرد تعادل ایجاد کنید
هنگام خرید مبلمان یا دکوراسیون منزل دقت داشته باشید که فرم و کاربرد به یک اندازه دارای اهمیت هستند. باید خانه را طوری طراحی کنید که ضمن زیبایی امکان دسترسی به وسایل وجود داشته باشد. با کمی خلاقیت، صبر و آگاهی می‌توانید خانه‌ای به زیبایی آن‌چه در مجلات دکوراسیون دیده‌اید، داشته باشید.

نکات دکوراسیون داخلی چیدمان مدرن داخلی منزل به طبع قوانین و اصولی دارد که شاید هرکسی به آنها توجه نکند. برخی عقیده دارند که طراحی مناسب دیوارها و یا معماری داخلی منزل و خرید لوازم شیک، همه چیز در داشتن یک دکوراسیون داخلی شیک و مدرن است . نمی‌توان اهمیت این نکات را ندید گرفت ولی در این میان بایدها و نبایدهایی وجود دارد که شما را در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان هدایت می‌کند.

نکاتی که شما باید در چیدمان دکوراسیون داخلی منزلتان در مراحل اولیه و یا تغییر دکوراسیون دقت کنید، ریز نکاتی هستند که خانه ی شما را به یک محل زیبا و جذاب و در عین حال شیک تبدیل می‌کنند.

حتماً شما هم دوست دارید خانه‌ای زیبا داشته باشید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید یا چه کارهایی را برای زیباتر شدن آن انجام دهید. ما به شما در این راه یاری می‌رسانیم. در زیر نکاتی در مورد بایدها و نباید‌های دکوراسیون خانه آورده شده است.

نکات مهم در دکوراسیون داخلی:
postbullets میان لوازم قدیمی و جدید تعادل برقرار کنید
یکی از راه‌های زیبا کردن خانه این است که میان لوازم قدیمی و لوازم جدید تعادل برقرار کنید. یک ساعت قدیمی در یک خانه به سبک مدرن بسیار به چشم می‌آید. اگر هم اتاق یا خانه شما به سبک سنتی است، لوازم عتیقه مانند میزهای عسلی یا حتی کلکسیون دوربین یا ظرف‌های خود را با لوازم مدرن ترکیب کنید. با این روش، این طور به نظر می‌رسد که وسایل خانه خود را طی چندین سال خریده‌اید، نه همه را با هم و یک جا.

postbullets میان لوازم فلزی و چوبی تضاد ایجاد کنید
 اگر فضایی در خانه شما سرد و بی‌روح به نظر می‌رسد، برای گرم کردن آن از عناصر طبیعی مانند چوب یا گل و گیاه کمک بگیرید. حتی در فضایی که به سبک مدرن طراحی شده نیز می‌تواند از گل و گیاه استفاده کنید. نکته مهم این است که باید تعادل را رعایت کنید.
یک گلدان گل در آشپزخانه‌ای مدرن بسیار می‌درخشد. برای خانه‌های سنتی هم که چوب در دکوراسیون آن‌ها به میزان زیاد به کار رفته، استفاده از گل و گیاه فضا را شاداب‌تر خواهد کرد.

postbullets روی یک دیوار تمرکز کنید
یکی از دیوارهای خانه خود را انتخاب و آن را کاغذ دیواری یا رنگی متفاوت کنید تا بیشتر به چشم آید و مرکز توجه خانه شما شود. در اتاق‌های کوچک‌تر می‌توانید به جای دیوار، سقف را برای این کار انتخاب کنید. این روش باعث می‌شود که علاوه بر زیبایی فضا، چشم‌ها به سمت بالا حرکت کنند و فضا بزرگ‌تر به چشم آید.

 postbullets مد را دنبال کنید اما زیاده روی نکنید
اگر از طرحی که تازگی‌ها مد شده، خوشتان آمده است و دوست دارید در دکوراسیون خانه خود از آن استفاده کنید، شما را منع نمی‌کنیم اما در این کار زیاده روی نکنید و سعی کنید چنین تغییراتی را در ابعاد کوچک به فضا بدهید. به عنوان مثال اگر از مبل‌های گل‌دار خوشتان آمده، به جای تعویض کل مبل‌ها، بالشتک‌ها را گل‌دار کنید. در این صورت می‌توانید پس از چند سال که از مد افتادند آن‌ها را با طرحی دیگر و هزینه‌ای کمتر تغییر دهید.

 postbullets به دنبال مبل‌های با کیفیت باشید
مبل‌های شما باید میزبان میهمانان و کودکان زیادی باشند. بنابراین اگر با صرف هزینه‌ای بیشتر، مبلی با کیفیت‌تر خریداری کنید، در مدت زمان طولانی‎تری از آن‌ها استفاده خواهید کرد.

نکات اشتباه در دکوراسیون داخلی منزل:
postbullets در یک چیز زیاده روی نکنید
تعادل نقش مهمی در دکوراسیون خانه دارد. شما نباید در استفاده از چیزی که به آن علاقه دارید زیاده روی کنید. به عنوان مثال اگر عاشق طرح‌های راه راه هستید، آن را تنها در یک یا دو تا از لوازم منزلتان به کار گیرید. با این روش این طرح بیشتر و خاص‌تر به چشم می‌آید. از به کار گیری یک طرح برای کل خانه به شدت خودداری کنید.

postbullets اتاق ها را یک شکل نکنید
هر فضا باید شخصیت خاص خود را داشته باشد بنابراین سعی کنید مکان‌های مختلف خانه را شبیه به هم تزیین نکنید. به عنوان مثال اگر به رنگ آبی تمایل دارید، درجات مختلف آبی را برای هر فضا به کار گیرید یا کلکسیون لیوان را در اتاق پذیرایی و کلکسیون قوری را در آشپزخانه قرار دهید.

postbullets دو قاب را نامتقارن از دیوار آویزان نکنید
مهم نیست که درون قابتان یک عکس خانوادگی است یا یک اثر هنری، شما باید قاب هایتان را به صورت مستقل یا در قالب یک مجموعه از دیوار آویزان کنید. اگر می‌خواهید دو قاب را در کنار هم از دیوار بیاویزید دقت کنید یا به صورت موازی در کنار هم یا عمودی روی هم قرار گیرند. (تنها روی دیوار راه پله‌ها است که می‌توانید آن‌ها را به صورت نامتقارن کنار هم بچینید) آویزان کردن آن‌ها در فاصله‌ای زیاد از هم نیز اشتباه دیگری است که نباید مرتکب شوید.
پس از قرار دادن آنها بر دیوار مطمئن شوید که فاصله آن‌ها بین 5 تا 15 سانتی متر از یکدیگر است. در غیر این صورت آن‌ها مانند جزایری دور افتاده در دل اقیانوس به چشم می‌آیند.

 postbullets تمام خانه خود را سفید نکنید
افراد بسیاری از رنگ‌ها می‌ترسند بنابراین ترجیح می‌دهند از آن‌ها استفاده نکنند. این کار به زیبا شدن خانه شما کمکی نمی‌کند. برای این که فضای خانه خود را گرم‌تر کنید، مجبور نیستید از رنگ‌های جیغ و تیره استفاده کنید. خاکستری، زرد، کرم، آبی کمرنگ هم می‌توانند فضای خانه شما را گرم‌تر و جذاب‌تر کنند.

postbullets به خانه خود هویت دهید
 خانه شما باید معرف شخصیت شما باشد. بنابراین عکس‌های خانوادگی یا آثار هنری فرزندانتان را قاب کنید و از دیوار بیاویزید. اتاق نشیمن فضای خوبی برای این کار است. نترسید، هر چه معرف شخصیت شما است و از تماشای آن لذت می‌برید را در فضای خانه و مقابل چشمتان قرار دهید و با دیدن آن لبخند بزنید.

اطلاعات تماس

address icon دفتر تهران: فرمانیه، جنب بیمارستان فرمانیه، ساختمان پالاتزو، طبقه اول، واحد 4

icons8 telephone 021-22280756 ، 021-22280746

address iconدفتر اصفهان: خیابان امام خمینی بعد از کوچه ۴۴ فروشگاه واریو

icons8 telephone تلفن : 5-33342263-031 

fax icon فکس : 33342265-031 

icon email ایمیل :

مکان ما

گالری تصاویر

7
8
9
3
4
6
2
1
12
11
10
5

آمار بازدیدکنندگان

226628
امروزامروز155
دیروزدیروز210
این هفتهاین هفته986
این ماهاین ماه574
بازدید کلبازدید کل226628
Top